warsztaty artystyczne

Home / Aktualności / warsztaty artystyczne

W dniu 6 października uczniowie klasy 1 b brali udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Sanoku. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do korzystania z jej zbiorów, wdrażanie dzieci do słuchania czytanych książek , jak i samodzielnego czytania. Pierwszoklasiści wysłuchali pięknie czytanego wiersza J. Tuwima pt. ” Lokomotywa”, uzupełniali puste wagony pociągu sylwetami zwierząt, towarów i ludzi, którzy nim podróżowali. Następnie wzięli udział zajęciach plastycznych i przygotowywali kolejne wagony lokomotywy. Układały również krótkie teksty wierszowane o przygotowanych przez siebie wagonikach np ” W moim wagonie przysiady motylki, chciały odpocząć choćby chwilki”, Dzieci kreatywnie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że kiedy nauczą się dobrze czytać, będą często odwiedzać bibliotekę i zostaną prawdziwymi czytelnikami.

Mariola Nabywaniec