warsztaty pt. „Literki piórkiem malowane”

Home / Aktualności / warsztaty pt. „Literki piórkiem malowane”
Treść wiadomości
----

13 maja świetliczaki udały się do biblioteki pedagogicznej w której uczestniczyły w warsztatach pt. „Literki piórkiem malowane” prowadzonych przez panie z Archiwum Państwowego w Sanoku z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek. Dzieci dowiedziały się, co to jest archiwum, jakie dokumenty się w nim przechowuje i dlaczego należy je przechowywać? Oglądały zdjęcia i kserokopie ważnych dokumentów , między innymi dokument dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 Maja i świadectwo dojrzałości patrona naszej szkoły ks. Zdzisława jastrzębiec-Peszkowskiego.. Dzieci oglądały także film edukacyjny poświęcony symbolom narodowym, wykazując się przy tym swoją wiedza w tym zakresie. Podczas zajęć dzieci wykazywały zainteresowanie i zadawały prowadzącym szereg pytań, a także układały puzzle związane z tematem zajęć. Świetliczaki miały okazję za pomocą atramentu i pióra ze stalówką pisać po śladzie pięknym ozdobnym pismem, a potem pieczętować swój dokument pieczęcią z laku. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Dzieciakom bardzo podobały się zajęcia, a szczególnie pisanie piórem. Dziękujemy za zaproszenie.

Mariola Nabywaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *