WARSZTATY – WYCINANKA ŻYDOWSKA

Home / Aktualności / WARSZTATY – WYCINANKA ŻYDOWSKA
Treść wiadomości
----

W dniu 05.10.2022r. uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawczyni wybrali się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i uczestniczyli w warsztatach, których tematem była ,,Wycinanka żydowska”. Pani przewodnik, prowadząca zajęcia w ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią wycinaki żydowskiej, sposobem wykonania, materiałami i jej przeznaczeniem. Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do pracy: projektowały, wycinały, przyklejały i ozdabiały swoje prace. Efektem końcowym zajęć były ciekawe, kolorowe i pięknie wykonane wycinanki, które przyozdobią klasową galeryjkę. Następnie dzieci zwiedziły Rynek Galicyjski, mogły podziwiać piękne wycinanki o motywach przyrodniczych, zdobiące okna domu żydowskiego i posłuchać melodii płynącej z katarynki.

Mariola Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *