Warsztaty z kaligrafii.

Home / Aktualności / Warsztaty z kaligrafii.
Treść wiadomości
----

W dniu 21.09.2022r. uczniowie klasy IIa wraz z wych. Mariolą Kuczer-Burnatowską uczestniczyli w warsztatach z kaligrafii w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Dzieci dowiedziały się, że kaligrafia to nie tylko fascynująca sztuka starannego i estetycznego pisania, ale też doskonała metoda na trenowanie cierpliwości, dokładności, samodyscypliny, a nawet charakteru. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza „piękne pisanie”. Znana jest od tysięcy lat, a ze względu na rodzaj alfabetu, wyróżnia się kaligrafię japońską, arabską, koreańską, chińską czy łacińską. Prowadzący zajęcia w ciekawy sposób opowiedział uczniom jak funkcjonowała szkoła sprzed stu lat, pokazał najbardziej znaną książkę do nauki języka polskiego jaką jest bez wątpienia ,,Elementarz” Mariana Falskiego, zeszyty, piórnik i tornister. Następnie dzieci uczyły się pisać rysikiem na tabliczce oraz piórem i atramentem. Zapisywały w zeszytach litery, wyrazy i krótkie zdania. Mimo drobnych niepowodzeń w postaci kleksów czy plam dzieci z dużym zapałem podjęły próbę pisania przestrzegając zasad kaligrafii.

Mariola Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *