„ Warto czytać- czyli opowieść o poezji regionalnej i nie tylko”

Home / Aktualności / „ Warto czytać- czyli opowieść o poezji regionalnej i nie tylko”
Treść wiadomości
----

7 lutego 2019 r. po raz kolejny zagościła w naszej szkole pani Agata Wajda-Paszkiewicz nauczyciel-bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku, która przeprowadziła zajęcia biblioteczne dla uczniów klas VII c, VI c i V b zatytułowane „Poezja regionalna bliska mojemu sercu” oraz „W krainie barw i dźwięków”. Podczas zajęć zaprezentowane zostały sylwetki i twórczość trzech poetów związanych z Sanokiem : Jana Szelca, Romana Bańkowskiego oraz Janusza Szubera. Na szczególną uwagę zasłużyła piękna prezentacja postaci i poezji pana Jana Szelca- nauczyciela, pedagoga, wychowawcy młodzieży oraz poety, nazywanego często Bieszczadzkim Bardem, ponieważ jego twórczość wyrosła z Bieszczadów, gór i połonin, które ukochał nad życie. 4 grudnia 2018r. minęła 10. rocznica śmierci poety, stąd nieco szersza prezentacja jego utworów.
Podczas zajęć uczniowie mieli wspaniałą okazję wsłuchać się w piękną regionalną poezję i poznać twórców związanych z naszym miastem.

Pani Agata Wajda- Paszkiewicz zaprezentowała też młodym czytelnikom kilka najnowszych, ciekawych powieści dla dzieci i młodzieży, po które warto sięgnąć podczas ferii i nie tylko. Zajęcia były elementem programu „Warto czytać” realizowanego w naszej szkole przez uczniów pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej i Edyty Szewczyk.

Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *