Wierny Bogu, Ojczyźnie, Ludziom…. Świadek prawdy, prawdy o Katyniu!

Home / Aktualności / Wierny Bogu, Ojczyźnie, Ludziom…. Świadek prawdy, prawdy o Katyniu!
Treść wiadomości
----

Takie hasło przyświecało zorganizowanej końcem października wieczornicy, poświęconej ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu – postaci niezwykłej, niezłomnej, wyjątkowej….

i jakże ważnej dla sanockiej społeczności. Ten Wielki Człowiek, Patriota, Polak stał się „…świadkiem prawdy, prawdy o Katyniu” oraz inspiratorem wielu działań, upamiętniających prawdę historyczną.

To właśnie w dwunastą rocznicę śmierci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, której ks. Peszkowski, od 2008 roku jest patronem, przygotowali niezwykle wzruszającą, nawiązującą do wspomnień licznych gromadzonych, lekcję patriotyzmu. Uroczystości, które w październikowy, piątkowy wieczór 2019 roku, odbyły się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku, wpisywały się w coroczne obchody Dnia Patrona Szkoły i były dla lokalnej społeczności wyjątkową lekcją historii.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz gospodarze sanockich parafii.

Wszystkim przybyłym Gościom, Uczestnikom i Aktorom, organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Agnieszka Skarbek-Hłouszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *