Wizyta klasy 5a w Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku

Home / Aktualności / Wizyta klasy 5a w Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku
Treść wiadomości
----

W dniu 31.05.2022r. klasa 5a wraz z wychowawcą, p. Justyną Chrobak wybrała się do nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej przystosowanego do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Każdy z uczniów mógł zobaczyć z bliska wyposażenie innowacyjnych sal. Wraz z panią instruktor, Lucyną Gazdowicz, pracownikiem dydaktycznym UP zwiedzona została sala szpitalnego oddziału ratunkowego i wnętrze karetki, sale opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, pracownię biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii. Pracownicy tego Instytutu przekazali wszystkim bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych tam narzędzi pomiarowych i analitycznych. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prze studentów ratownictwa medycznego. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na zwiedzających ogromne wrażenie.

Justyna Chrobak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *