Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Sanoku

Home / Aktualności / Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Sanoku
Treść wiadomości
----

4 lutego br. uczniowie klasy 5d wraz ze swoją wychowawczynią udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.
Najpierw zawitali do galerii, gdzie mieli możliwość obejrzenia malarstwa Shaun Tana. Australijski ilustrator i autor książek z pewnością zaprezentował, co kryje się „Po drugiej stronie globu” (tytuł wystawy). Mistrz opowiadania obrazów nawiązując do miejsca, w którym się urodził, ukazał różnorodne relacje międzyludzkie. Zwrócił też uwagę na stosunek człowieka do zwierząt i przyrody. Surrealistyczne wizje życia w samotności ożywiły zainteresowanie uczniów i z pewnością obudziły ich wyobraźnię. Liczne zdjęcia wykonane wśród obrazów i dyskusje potwierdziły, że lekcja odbywająca się w niestandardowej sytuacji wyzwala kreatywność.

Następnym punktem wizyty w MBP było zapoznanie z funkcjonowaniem placówki, a szczegóły pracy biblioteki i pań bibliotekarek przedstawiła jak zwykle niezawodna p. Ela.

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży nie miała żadnych tajemnic przed piątoklasistami. Spacery wśród regałów, zasady korzystania z biblioteki czy opowieści o bogatym księgozbiorze zainteresowały wielu przyszłych czytelników.

Niemałym zaskoczeniem dla uczniów była scena teatralna funkcjonująca przy oddziale dla dzieci i młodzieży. Zostali nawet zaproszeni do zaprezentowania swych umiejętności aktorskich na jej deskach i prezentacji repertuaru dla swych rówieśników i nie tylko.

Nie była to ostatnia wizyta w bibliotece. Uczniowie klasy 5 d po raz kolejny udadzą się tam już w maju.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *