Wizyta w teatrze

Home / Aktualności / Wizyta w teatrze
Treść wiadomości
----

Dnia 7 października 2019r. uczniowie klas 5, 6  i 7 wraz z wychowawcami  mieli okazję obejrzeć  spektakle: „ Opowieści Wielkiej Księgi” oraz „Kochając różę” przygotowane przez Teatr Edukacyjny „Artenes” z Wrocławia.

Przedstawienia oparte były na motywach dwóch utworów, należących do kanonu lektur szkolnych. Teksty te to „Biblia” oraz „ Mały Książę”, utwory o ponadczasowym przesłaniu                               i uniwersalnej wymowie.

Spektakl „Opowieści Wielkiej Księgi” prezentował  wybrane fragmenty „Biblii” takie jak: stworzenie świata i pierwszych ludzi, dramat Kaina i Abla, potop i historię Noego,  a także przypowieści ewangeliczne. Przedstawienie potwierdziło, iż „Biblia” to arcydzieło literatury światowej, które nadal fascynuje i inspiruje.

Równie ciekawy i pouczający okazał się drugi ze spektakli pt: „Kochając różę”, który nie tylko przybliżył uczniom treść i wymowę tekstu „ Mały Książę”, ale stał się też lekcją  przyjaźni i miłości, opowieścią o tym, iż każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę…

Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *