wycieczce do Żarnowca

Home / Aktualności / wycieczce do Żarnowca
Treść wiadomości
----

23 czerwca uczniowie klasy 7d uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Żarnowca, Rymanowa i Krosna. Pierwszym punktem wyprawy była Huta szkła artystycznego Sabina, gdzie p. H. Rysz – czyli właściciel obiektu zaprosił zwiedzających na pokaz hutniczy. Opowiedział o swojej pasji, tworzeniu firmy, a przede wszystkim procesie powstawania szkła. Doskonale widzieliśmy pracę hutników i piec, w którym panowała nadzwyczaj wysoka temperatura, bo aż 1150 stopni. Poza tym na naszych oczach powstało wiele pięknych przedmiotów- jak za dotknięciem różdżki p, Henryk wyczarował: sopel, kotka, łabędzia i kwiatek . Następnie obejrzeliśmy piękne szklane wyroby znajdujące się w galerii. Niektórzy dokonali pamiątkowych zakupów. Kolejnym punktem eskapady był Żarnowiec z Muzeum Marii Konopnickiej. Tutaj z kolei zwiedziliśmy dworek, który poetka otrzymała w darze od narodu polskiego. Mimo że mieszkała w nim tylko kilka lat, zachowało się w tym miejscu bardzo dużo pamiątek. Wzruszającym momentem był fakt wysłuchania Roty. Pewnie wiele osób zaskoczył fakt, że Konopnicka tylko rok uczęszczała do szkoły, a znała aż 10 języków obcych. To zasługa guwernantek i jej ogromnej pracowitości. Wystrój dworku, ubrania poetki, liczne pamiątki sprawiają wrażenie domu, z którego pisarka wyszła tylko na chwilę i zaraz wróci… Na zakończenie wycieczki zatrzymaliśmy się w Krośnie, gdzie zjedliśmy obiad. Był tez czas na lody i inne łakocie. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu. To był bardzo udany dzień.

Uczniami opiekowały się panie: M.Sądelska i K. Zajączkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *