Wycieczka do Skansenu

Home / Aktualności / Wycieczka do Skansenu
Treść wiadomości
----

2 października uczniowie klasy 5d uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Budownictwa Ludowego, w ramach języka polskiego. Tematyka zajęć dotyczyła szkoły, ale nabyte wiadomości i umiejętności tego dnia zostały zaprezentowane w sposób zdecydowanie odbiegający od tradycyjnej sali lekcyjnej.

Najpierw p. Karolina, prowadząca tę nietypową lekcję zatytułowaną „Obyś cudze dzieci uczył”, zabrała nas wszystkich w podróż w czasie i opowiedziała o tym, jak wyglądała szkoła kiedyś. Pokazała tornistry i podręczniki sprzed stu lat. Opowiedziała o różnych narzędziach służących do pisania, a później rozdała kałamarze, wzorniki pisma, tabliczki, pióra gęsie, stalówki i inne akcesoria niezbędne do nauki pięknego pisania. Kaligrafia okazała się trudną, ale bardzo fascynującą lekcją dla piątoklasistów. Wielu z nich wspaniale poradziło sobie z różnymi zadaniami zleconymi przez pracownicę MBL. Co więcej niektórzy z nich chcieli dłużej kontynuować zajęcia w Skansenie.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: M. Sądelska i J. Ślapak.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *