WYCIECZKA DO SKANSENU KL. 3B

Home / Aktualności / WYCIECZKA DO SKANSENU KL. 3B
Treść wiadomości
----

1 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3b odbyli wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję poznać świat sprzed kilkudziesięciu lat. Dawne zabudowania, sprzęty, urządzenia wzbudziły niekłamaną ciekawość dzieci. Opowieści przewodnika o zwyczajach i sposobie życia ludności dawnych wsi i miasteczek dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Dzieci miały okazję zobaczyć zabytkowe urządzenia gaśnicze, stare zegary, szkołę sprzed lat, mieszkania księdza, nauczycieli czy wiejskie chaty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się synagoga z Połańca – najnowszy obiekt w sanockim skansenie.

Zwiedzenie muzeum położonego na tak dużym obszarze nie jest możliwe w ciągu jednego dnia. Dzieci mogły obejrzeć jedynie jego niewielką część. Mimo to, zmęczenie mocno dało się wszystkim we znaki.  Nagrodą były wspaniałe lody z miejscowej cukierni oraz gra w drewniane kręgle.

Agata Nastała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *