Wycieczka do Skansenu

Home / Aktualności / Wycieczka do Skansenu
Treść wiadomości
----

Dnia 30.09.2019r. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią kolejny raz wybrali się na zajęcia do Skansenu. Dzieci brały udział w warsztatach pt. ,, Od ziarenka do bochenka” , podczas których miały okazję dowiedzieć się jak dawniej na polskiej wsi, przebiegał cykl prac polowych zaczynając od orki, zasiewu, poprzez żniwa, wiązanie snopków, młócenie, mielenie, na wypieku chleba kończąc. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak wykonuje się ze słomy powrósła oraz kiczki służące na poszycie dachu. Oglądały również częściową wymianę dachu (wymianę i układanie warstwowe kiczek). Pani przewodniczka oprowadzając dzieci po chatach, pokazywała urządzenia i sprzęty wykorzystywane do prac gospodarskich. Dzieci miały możliwość mielenia zboża w żarnach oraz poznania jak ciężka była praca w gospodarstwie. Dowiedziały się, że w naszej polskiej tradycji chleb jest symbolem pomyślności i dostatku oraz otoczony jest powszechnym szacunkiem.

Mariola Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *