Wycieczka kl. 8a

Home / Aktualności / Wycieczka kl. 8a
Treść wiadomości
----

13 października 2021r. klasa 8a uczestniczyła w wycieczce do Beskid Żywiecki.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w skansenie uli w Kamiannej, gdzie m.in. poznaliśmy wiele ciekawych historii nt życia pszczół i skosztowaliśmy miodu z tamtejszej pasieki. Następnie udaliśmy się do Słotwin, skąd kolejką gondolową wjechaliśmy na pierwszą w Polsce wieżę widokową w koronach drzew. Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Wyjazd zakończyliśmy w Krynicy, zwiedzaniem uzdrowiska. Mimo padającego chwilami śniegu, był to bardzo udany dzień.

Krystyna Bukowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *