Wycieczka klas 1a i 1b

Home / Aktualności / Wycieczka klas 1a i 1b
Treść wiadomości
----

Dnia 29 maja 2019r. klasy 1a i 1b wraz z opiekunami: Mariolą Nabywaniec, Małgorzatą Płoch i Moniką Grządziel udały się na wycieczkę do  Pijalni Czekolady w Korczynie, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach i degustacji czekoladowych  produktów. Każdy mógł pokosztować wspaniałych czekolad, pralin i trufli. Prowadząca warsztaty interesująco przedstawiła historię czekolady, opowiadała o miejscach upraw kakaowca i procesie produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Zaprezentowała również maszyny i urządzenia stosowane przy jej produkcji. Następnie dzieci ozdabiały czekoladowe tabliczki i lizaki, a gdy produkty stygły, w Kinie 3D obejrzały filmy z których dowiedziały się, skąd pochodzi kakao i jak wytwarza się czekoladę.

Następnym punktem naszej wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie dzieci  zobaczyły na czym polega tworzenie szkła, zapoznały się z historią jego produkcji, a następnie nanosiły przygotowane wcześniej wzory zwierząt, roślin lub postaci na szkło i powstałe kontury wypełniały farbami. W ten sposób powstały szklane obrazy, które każde z dzieci otrzymało na pamiątkę.

Na pewno długo nie zapomnimy tej wycieczki!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *