Wycieczka klas 8b, 8c i 8e.

Home / Aktualności / Wycieczka klas 8b, 8c i 8e.
Treść wiadomości
----

6 czerwca klasy 8b, 8c i 8e odbyły dwudniową wycieczkę szkolną w ramach programu ministerialnego „Poznaj Polskę”.

Pierwszym przystankiem na naszej mapie była najstarsza kopalnia soli w Bochni – polski pomnik historii, który w 2013 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W swojej wędrówce podążaliśmy trasą turystyczną z ekspozycją multimedialną. Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, które zapamiętamy, była kaplica św. Kingi.

Po wizycie w kopalni udaliśmy się w dalszą drogę. Następnym punktem na trasie była dawna stolica Polski – Kraków. Podążając jego uliczkami, poznawaliśmy bogatą historię miasta.
W późnych godzinach popołudniowych udaliśmy się na pyszny obiad, a następnie na miejsce noclegu. I chociaż z zewnątrz budynek, w którym spędziliśmy noc, przypominał czasy PRL-u, w środku było bardzo sympatycznie i miło, a chwile, które tam spędziliśmy, zapamiętamy
na długo.

W drugim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do „Ogrodu doświadczeń”, gdzie mogliśmy
na wolnej przestrzeni zaobserwować różne zjawiska przyrody, o których uczyliśmy się na lekcjach fizyki i chemii. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.
Ostatnim przystankiem na naszej trasie był Wawel – wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości. W kryptach wawelskich mogliśmy zobaczyć groby polskich świętych, władców, najwybitniejszych przywódców i poetów.

Po dwóch dniach intensywnego zwiedzania, udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczkę do Bochni i Krakowa będziemy długo wspominać 😉.

Agnieszka Mleczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *