WYCIECZKA KLAS TRZECICH

Home / Aktualności / WYCIECZKA KLAS TRZECICH
Treść wiadomości
----

12 maja klasy 3a i 3b wybrały się na wspólną wycieczkę do Krosna i Korczyny.

W Centrum Dziedzictwa Szkła dzieci miały okazję poznać historię hutnictwa szkła w Krośnie oraz technikę wytwarzania produktów szklanych. Trzecioklasiści obserwowali również pracę artystów tworzących i zdobiących szklane cudeńka, m.in. szklane rzeźby, naczynia stołowe, witraże, bibeloty. Duże zainteresowanie wzbudziły ciekawostki z zakresu fizyki z wykorzystaniem szkła i światła. Sporo wrażeń i radości dostarczyło też obserwowanie swojego odbicia w krzywych zwierciadłach i w lustrze weneckim. Wszyscy podziwialiśmy też tafle szklane wykonane techniką fusingu.

Podczas warsztatów plastycznych, dzieci wykonały obrazki malowane na szkle. Będzie to miły prezent dla mam w dniu ich święta.

Z kolei wizyta w korczyńskiej Pijalni Czekolady była szczególnie wyczekiwanym punktem naszej wycieczki. Po wysłuchaniu opowiadania i obejrzeniu filmu o uprawie drzew kakaowca oraz produkcji kakao i czekolady, nastąpiła degustacja różnych rodzajów tego przysmaku. W końcu dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły własne tabliczki i lizaki czekoladowe. Czekoladowe były również zakupione pamiątki. W końcu długo wyczekiwane lody zaspokoiły apetyty wszystkich łasuchów. Warto było czekać…

Agata Nastała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *