WYCIECZKA KLASY 3A DO MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO.

Home / Aktualności / WYCIECZKA KLASY 3A DO MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO.
Treść wiadomości
----

Dnia 15 listopada 2021r klasa 3a uczestniczyła w warsztatach piekarniczo – cukierniczych w zabytkowej piekarni SEZONOWO znajdującej się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Zwiedzanie piekarni rozpoczęło się od największej atrakcji – zabawy w piekarza przy wielkim wspólnym stole. Dzieci otrzymały bryły drożdżowego ciasta i zaczęły się ciekawe zajęcia własnoręcznie wykonywanej chałki. Duże wrażenie wywarł na dzieciach ogromny piec do wypiekania opalany drewnem do którego piekarze włożyli chałki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Rynku Galicyjskiego, wybranych budynków sakralnych, mieszkalnych i gospodarczych. Dzieci mogły zobaczyć, jak żyli ludzie w tamtych czasach i czym się zajmowali. Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawie i wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do piekarni i zabrały ze sobą wypieki do domów, by pochwalić się rodzinie i poczęstować nimi najbliższych.

 

Elżbieta Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *