Wycieczka klasy 8b

Home / Aktualności / Wycieczka klasy 8b
Treść wiadomości
----

W dniach 9-10 maja klasa 8B przebywała na wycieczce w woj. świętokrzyskim. Najpierw zwiedzaliśmy sanktuarium na Świętym Krzyżu, potem podziwialiśmy panoramę Gór Świętokrzyskich. Kolejny etap wycieczki to Kielce. Tam przeszliśmy trasą podziemną w Jaskiniach Kadzielniańskich i zwiedziliśmy starówkę. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania oceanarium „Oceanika” w Zagnańsku, gdzie podziwialiśmy ogromne akwaria z licznymi gatunkami fauny całego świata. Potem widzieliśmy legendarny, wiekowy dąb Bartek i zwiedzaliśmy muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku.

Następny  wycieczkowy przystanek to Chęciny. Tutaj zaciekawiły nas wystawy:  „Człowiek – niezwykła maszyna” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody” – ekspozycje o charakterze multimedialno – mechatronicznym znajdujące się w Naukowym Centrum L. da Vinci.

Ostatni etap wycieczki to ruiny chęcińskiego zamku, gdzie przeszliśmy się Aleją Królów i oglądaliśmy pokaz tańca dworskiego.

Jak widać, nasza wycieczka była bardzo różnorodna. Te dwa wycieczkowe dni minęły bardzo szybko, ale będziemy o nich długo pamiętać.

Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy 8B p. Bożena Bury, a klasą opiekowali się p. Aleksandra Czech, p. Katarzyna Gąska i p. Janusz Piotrowski, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Czech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *