Wycieczka na pocztę

Home / Aktualności / Wycieczka na pocztę
Treść wiadomości
----

Dnia 13 grudnia 2018r. uczniowie klasy 2b pod opieka wychowawcy – Krystyny Stec-Lenart uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Pocztowego, mieszczącego się przy ul. Traugutta. Celem wycieczki było poznanie najbliższej placówki pocztowej oraz wysłanie listów pisanych do rodziców oraz samodzielnie wykonanych kartek świątecznych z życzeniami.

Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, w czasie których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie etapy drogi pokonuje list od adresata do odbiorcy. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pracowników poczty.

Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Serdecznie dziękujemy pani naczelnik – Agacie Błaż oraz jej pracownikom za miłe przyjęcie i ciekawe rozmowy. Zimowa aura zachęciła nas do wspólnych zabaw na śniegu, przed czym nie mogliśmy się oprzeć w drodze powrotnej

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *