Wycieczka uczniów klasy 2a i 2b – Korczyna i Odrzykoń.

Home / Aktualności / Wycieczka uczniów klasy 2a i 2b – Korczyna i Odrzykoń.
Treść wiadomości
----

Dnia 23 maja 2022 r. uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę do Wytwórni Czekolady firmy M. Pelczar Chocolatier w miejscowości Korczyna. W tym magicznym miejscu dzieci miały możliwość degustacji czekolady, mogły zobaczyć 3-metrowe drzewo kakaowca oraz największą w Polsce fontannę czekolady. Prowadzący zajęcia przybliżył im proces produkcji czekolady od ziaren do tabliczki z użyciem różnych maszyn i rządzeń. Dzieci obejrzały również film przedstawiający prace przy zbiorach kakao. Największą atrakcją było własnoręczne wykonanie czekolady i lizaka. Odbył się też konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu.

Kolejnym krokiem wycieczki była warownia obronna z XVI w. położona na skalnym wzgórzu w Kamieńcu, na skraju Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci z zaciekawieniem oglądały ruiny zamku, muzeum zamkowe, salę tortur oraz dowiedziały się o burzliwych dziejach tego miejsca i legendach , które od lat towarzyszą ruinom.

Wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem i była pełna niezapomnianych wrażeń.

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *