Wycieczka w Pieniny

Home / Aktualności / Wycieczka w Pieniny
Treść wiadomości
----

W czwartek 23 maja uczniowie klasy 5e i 6a wybrali się na dwudniową wycieczkę w Pieniny.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia uzdrowiska Szczawnica przeprowadzone w formie gry terenowej. Podczas drogi uczniowie napotkali wiele zadań i wskazówek, zabytków i atrakcji przyrodniczych. Trasa obejmowała takie punkty jak woda lecznicza Szymona, Wanda, Park Dolny oraz Promenada.  Na końcu dla najszybszych i najsprytniejszych czekał skarb Janosika.

Drugiego dnia wycieczki uczestnicy razem z lokalnych przewodnikiem przemierzyli wyjście ścieżką edukacyjną „ W Krainie Wygasłego Wulkanu” na szczyt góry Wdżar. Następnie odwiedziliśmy Zamek w Niedzicy. Ostatnim punktem wycieczki był rejs po jeziorze Czorsztyńskim.  Pomimo niesprzyjającej nam pogody, wyprawa w Pieniny na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Kamila Potoczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *