WYJAZD DO TEATU MASKA W RZESZOWIE NA SPEKTAKL „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

Home / Aktualności / WYJAZD DO TEATU MASKA W RZESZOWIE NA SPEKTAKL „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
Treść wiadomości
----

21 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 5b i 5c wraz z Opiekunami p. Renatą Adamską, Katarzyną Toczek i Sabiną Bednarczyk wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”.

Była to fascynująca historia, będąca adaptacją książki Lewisa Carrolla o tym samym tytule. Główna bohaterka – Alicja wpada do króliczej nory i od tego momentu dzieją się rzeczy niezwykłe. Dziwna herbatka u Zwariowanego Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susła, spotkanie znikającego Kota z Cheshire, po którym zostaje tylko wiszący w powietrzu uśmiech, czy niezwykła partia krokieta, to tylko kilka z niecodziennych zdarzeń, które spotkają Alicję w jej podróży przez Krainę Czarów. Uczniowie mogli podziwiać trzy wcielenia głównej bohaterki – naturalnych rozmiarów zagraną przez aktorkę, pomniejszoną do rozmiarów lalki stolikowej oraz największej, której nie byli w stanie dostrzec w całości.

Podczas tej wędrówki Alicja poznaje przede wszystkim siebie.

Uczniom bardzo podobał się spektakl – lalki, kostiumy, muzyka. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zachęci ich do sięgnięcia po książkę, która jest przewidziana w kanonie lektur szkolnych.

 

Katarzyna Toczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *