WYJŚCIE UCZNIÓW KLAS I-III NA CMENTARZ

Home / Aktualności / WYJŚCIE UCZNIÓW KLAS I-III NA CMENTARZ

Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie Tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowy dotyczące szacunku i pamięci dla zmarłych.

W dniu 28 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na sanocki cmentarz aby zapalić znicze i pomodlić się przy grobach ludzi zasłużonych dla miasta Sanoka.

Odwiedziliśmy Krzyż poświęcony Powstańcom Styczniowym, kwatery wojenne żołnierzy z okresu I i II wojny światowej, Golgotę Wschodu oraz Dęby Pamięci, które powstały dla upamiętnienia Ofiar Katynia. Odwiedziliśmy również grobowiec  rodziny Peszkowskich.

Wraz z dziećmi w ciszy i zadumie odmówiliśmy modlitwę jako wyraz szacunku i pamięci dla zmarłych zapalając również znicze na odwiedzonych miejscach spoczynku.

Elżbieta Malinowska