Wyprawa do lasu 3b

Home / Aktualności / Wyprawa do lasu 3b
Treść wiadomości
----

W czwartek, 24 października b.r. nasza klasa, III b wraz z wychowawcą, panią Krystyną Stec-Lenart wybrała się na wycieczkę do lasu. Na miejsce spotkania z leśnikiem, panem Pawłem Bednarczykiem, przyjechaliśmy autobusem. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak właściwie należy się zachowywać  w środkach komunikacji miejskiej.

Tego dnia pogoda nam dopisała, więc z radością zaczęliśmy spacer po terenie rezerwatu przyrody „Polanki” w Bykowcach. Podczas wędrówki, pod czujnym okiem pana leśnika obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Idąc przez las, słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem ciekawostek dotyczących ekosystemu lasu, utrwalaliśmy wiadomości z naszych lekcji, o jego warstwowej budowie, a także próbowaliśmy dostrzec przedstawicieli poszczególnych warstw. Udało nam się usłyszeć śpiew ptaków oraz odnaleźć norkę leśnego zwierzaka! Oprócz czasu na naukę mieliśmy chwilkę na wesołe zabawy i harce na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu.

Ta przechadzka była dla nas prawdziwą, żywą lekcją przyrody, która na pewno zostanie w naszej pamięci na długi czas. Zmęczeni, ale uradowani po bliskim kontakcie z naturą wróciliśmy do szkoły. Pragniemy z całego serca podziękować Nadleśniczemu – Panu Pawłowi Bednarczykowi za przychylność i gościnność okazaną nam w „leśnym domu”. Dziękujemy również naszym Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

Drze­wa ogrom­ne, że nie wi­dać szczy­tu,
Słoń­ce za­cho­dząc ró­żo­wo się pali
Na każ­dym drze­wie jak­by na świecz­ni­ku,
A lu­dzie idą ścież­ką, tacy mali…

– Czesław Miłosz

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *