XVIII edycja konkursu „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA” zakończona.

Home / Aktualności / XVIII edycja konkursu „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA” zakończona.
Treść wiadomości
----

Nasza szkoła po raz osiemnasty była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego     „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA”. Kierowany jest on do uczniów kończących pierwszy etap edukacji, czyli trzecioklasistów. Jego celem jest sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności zastosowania ich w praktyce.
20 maja dwuosobowe delegacje klas z siedmiu sanockich szkół podstawowych w auli naszej szkoły trudziły się nad niełatwym dyktandem pt.:„Kim jestem?”  Bohater tekstu, o imieniu – Wielkooki, opowiedział o swoich przygodach od przedwiośnia do czasu zbioru plonów.
Spośród 34 uczniów, I miejsce i nagrodę główną zdobył Paweł Halewicz – uczeń SP7. Nasi uczniowie również godnie zaprezentowali szkołę, zdobywając:  III miejsce  – Błażej Karbowniczyn i wyróżnienie – Julita Zapał.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7 czerwca w Sali Herbowej Urzędu Miasta połączone  z wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów, którego dokonał burmistrz – pan Tomasz Matuszewski, wiceburmistrz – pan Grzegorz Kornecki oraz dyrektor SP4 – pan Marek Wojtowicz. Uroczystość uświetnił krótki montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów klasy 3b naszej szkoły.
Pragniemy podziękować panu burmistrzowi za objęcie patronatem konkursu,  sponsorowanie nagród oraz serdeczne przyjęcie młodych sanoczan. Nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Wyniki uczniów są efektem ich planowych i przemyślanych działań oraz angażowania uczniów do systematycznej pracy.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Krystyna Stec-Lenart i Agata Nastała, które zapraszają na kolejną jego edycję za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *