Z tolerancją na co dzień

Home / Aktualności / Z tolerancją na co dzień
Treść wiadomości
----

Czym jest tolerancja? Gdy spojrzymy do słownika na to słowo, to jego definicja brzmi: „cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych albo zupełnie z nimi sprzeczne”.

Człowiek tolerancyjny to taki, który nikogo nie ocenia pochopnie na podstawie wyglądu lub zachowania. Nie dyskryminuje drugiego człowieka z powodu jego pochodzenia, poglądów, niepełnosprawności lub „inności”. Świat to ogromne skupisko różnych ludzi, podzielonych na ubogich i biednych, grubych i chudych, białych i czarnych, ale każdy z nich ma takie same prawa i wszyscy są równi.

Pamiętajmy, że musimy się szanować i współpracować, bez względu na to, co nas różni. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania.

Jest tylko jedna sytuacja, kiedy nie możemy być tolerancyjni – gdy widzimy takie zachowanie, które może być niebezpieczne i szkodliwe, bądź zagraża czyjemuś życiu lub zdrowiu. Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka, zasłaniając się tolerancją.

Zespół Pedagogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *