Z wizytą we dworze szlacheckim

Home / Aktualności / Z wizytą we dworze szlacheckim
Treść wiadomości
----

Lekcje czasami mogą odbywać się poza klasą lekcyjną. Klasa 5d 14 czerwca br. uczestniczyła w takich nietypowych zajęciach na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego. Tematyka lekcji dotyczyła życia w XIX dworze.

Pogoda tego dnia mocno dawała się we znaki, toteż spacer wśród drzew był miłą ochłodą. W samym dworze wysoka temperatura nie przeszkadzała w zajęciach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści p. Karoliny zatytułowanej „Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie”. Dwór był miejscem szczególnym ze szczególnymi jego mieszkańcami i sprzętami. Toteż uczniowie odwiedzili gabinet pana domu, pokój dzienny z bawialnią, pokój stołowy, pokój ochmistrzyni, kuchnię i pokój dziecięcy. Liczne trofea i bogate wyposażenie pomieszczeń zainteresowały wielu uczestników zajęć. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z różnorodnymi rekwizytami mogli się oni przekonać, w jaki sposób wypalano kiedyś kawę, przechowywano lód czy podgrzewano wodę. Na zakończenie obejrzeliśmy kaplicę, która znajdowała się przy dworze.

Lekcja bardzo szybko minęła i zadowoleni wróciliśmy do szkoły, bo w drodze powrotnej wstąpiliśmy do cukierni funkcjonującej w Skansenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *