Zabawy rytmiczno-taneczne

Home / Aktualności / Zabawy rytmiczno-taneczne

Zabawy rytmiczne dla najmłodszych – dobre dla ciała i umysłu! Elementy tańca są szczególnie bliskie dzieciom. Już od najmłodszych lat maluchy chętnie podrygują, słysząc dźwięk muzyki. Swoją radość wyrażają poprzez przytupywanie, klaskanie i wymachiwanie rękami. Warto rozwijać te naturalne odruchy i wprowadzać dziecko w świat rytmu i dźwięków. Korzyści dla ciała i umysłu płynące z zabaw rytmiczno ruchowych są nie do przecenienia.

Bądźmy rozbawioną rodziną! Zapraszamy do wspólnych zabaw rytmicznych przy muzyce, razem z rodzicami i rodzeństwem. Ruch to zdrowie. Korzyści płynące ze wspólnych ćwiczeń to:
Dźwięk muzyki i ruch redukują stres i napięcie oraz zwiększają pewność siebie.
Ruch w połączeniu z muzyką poprawia wydolność płuc i serca.
Pozwala zredukować masę ciała lub utrzymać sylwetkę.
Pozytywnie wpływa na układ ruchowy.
Przyczynia się do poprawy postawy.
Poprawia koncentrację.
Poniżej linki do różnych zabaw rytmiczno-muzycznych. Zachęcamy dzieci w domu, aby poruszały się przy muzyce, o to kilka propozycji:

Zespół Wychowawców Świetlicy