Zachowaj Trzeźwy Umysł

Home / Aktualności / Zachowaj Trzeźwy Umysł
Treść wiadomości
----

Szkoła Podstawowa nr4 w Sanoku od wielu lat uczestniczy w realizacji zadań Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, terenowym koordynatorem – Urząd Gminy Sanok, a całością podejmowanych działań w SP4, od 15 lat kieruje – Lidia Indyk.

W ramach w/w kampanii uczniowie naszej szkoły każdego roku przystępowali do proponowanych przez organizatora konkursów i wielokrotnie byli wyróżniani.

W minionym roku szkolnym wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim pod hasłem „Ja za 20 lat”. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej swoje pasje, zainteresowania, marzenia związane z przyszłością.

Różnorodne, kolorowe prace wykonało 93 uczniów z klas IV – VII.

W konkursie wzięły udział tysiące nastolatków z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała 2540 nagród, w tym 35 nagród głównych (bezprzewodowy zestaw muzyczny) i 2505 wyróżnień (książki).

Po raz pierwszy, wśród 35 laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły – Martyna Kogut.

Ponadto nagrody książkowe otrzymali: Emilia Kita, Kamil Wiejowski i Paulina Barnuś.

3 października 2019 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom, w której uczestniczyła Martyna z Rodziną, P.Grzegorz Kornecki – wiceburmistrz Sanoka, P.Beata Wójtowicz – dyrektor SP4 w Sanoku i P.Lidia Indyk – szkolny koordynator kampanii.

Uczniowie omawiali swoje prace i nagradzani byli przez zgromadzonych gromkimi oklaskami. W roli konferansjera wystąpił znany dziennikarz i aktor P.Jakub Porada, który po części oficjalnej rozdawał autografy i pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania.

Należy wspomnieć, że podczas uroczystości Lidia Indyk otrzymała z rąk organizatorów specjalne podziękowanie i statuetkę za pracę na rzecz kampanii.

Spektakularny sukces Martyny jest wybitnym osiągnięciem dziewczynki, powodem do zadowolenia dla rodziców, wyjątkowym sukcesem dla miasta i szkoły. Serdecznie gratulujemy.

Lidia Indyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *