Zajęcia muzealne w skansenie

Home / Aktualności / Zajęcia muzealne w skansenie
Treść wiadomości
----

6 października  uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Wójcik udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach muzealnych.  Zajęcia odbywały się w kilku chałupach, które związane były z tematem „ Jak to ze lnem było”.

Pani prowadząca zajęcia interesująco opowiadała o uprawie lnu, jego obróbce, urządzeniach używanych podczas pracy ze lnem. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracami polowymi  i narzędziami rolniczymi. Zwiedzili też wystawę pokazującą ubrania mieszkańców dawnej wsi wykonane z sukna, lnu i słomy. Dużo radości sprawiła dzieciom wystawa dawnych zabawek wykonanych z drewna.

wych. Małgorzata Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *