Zajęcia o niepodległości

Home / Aktualności / Zajęcia o niepodległości
Treść wiadomości
----

Na kółku historycznym i geograficznym uczniowie pogłębiali wiedzę historyczną i geograficzną poprzez grę edukacyjną polecaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Oprócz poznania takich postaci jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Jan Paderewski oraz Józef Haller dowiedzieli się o trudach i wyzwaniach przed którymi stanęli Polacy w latach 1914-1920.

Od pierwszego rozbioru w 1772r. do odzyskania niepodległości w 1918r. minęło 146 lat. W tym czasie Polacy nie ustawali w dążeniach do oswobodzenia kraju. Pomimo wysiłków dyplomatycznych i zbrojnych państwo polskie nie istniało. Dopiero wybuch I wojny światowej (Wielkiej Wojny) w 1914r. dał nadzieję na sukces.

Gracze posiadali wyzwania, które stały przed Polakami w czasie wojny. Starali się doprowadzić do odzyskania niepodległości.

Czy się udało ?
Czy Armia Pruska złożyła broń ?
Czy atak wojsk bolszewickich został powstrzymany ?
Wszystko w rękach graczy.

Na zakończenie godzin szkolnego kółka geograficznego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *