Zajęcia o niepodległości

Home / Aktualności / Zajęcia o niepodległości
Treść wiadomości
----

Na kółku historycznym i geograficznym uczniowie pogłębiali wiedzę historyczną i geograficzną poprzez grę edukacyjną polecaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Oprócz poznania takich postaci jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Jan Paderewski oraz Józef Haller dowiedzieli się o trudach i wyzwaniach przed którymi stanęli Polacy w latach 1914-1920.

Od pierwszego rozbioru w 1772r. do odzyskania niepodległości w 1918r. minęło 146 lat. W tym czasie Polacy nie ustawali w dążeniach do oswobodzenia kraju. Pomimo wysiłków dyplomatycznych i zbrojnych państwo polskie nie istniało. Dopiero wybuch I wojny światowej (Wielkiej Wojny) w 1914r. dał nadzieję na sukces.

Gracze posiadali wyzwania, które stały przed Polakami w czasie wojny. Starali się doprowadzić do odzyskania niepodległości.

Czy się udało ?
Czy Armia Pruska złożyła broń ?
Czy atak wojsk bolszewickich został powstrzymany ?
Wszystko w rękach graczy.

Na zakończenie godzin szkolnego kółka geograficznego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *