Zajęcia otwarte w Świetlicy „Jestem bezpieczny, bo wiem”

Home / Aktualności / Zajęcia otwarte w Świetlicy „Jestem bezpieczny, bo wiem”
Treść wiadomości
----

W świetlicy szkolnej dnia 31.05.2019r. uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych pt: Jestem bezpieczny, bo wiem”. Celem zajęć było utrwalenie umiejętności i poszerzenie stanu wiedzy uczniów w zakresie poruszania się po drodze, zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Zastosowane metody tj.: rozmowa dydaktyczna, prezentacja multimedialna, mapa myśli, a także ćwiczenia praktyczne, miały przybliżyć zasady warunkujące bezpieczeństwo w szkole, na drodze do szkoły, w domu i na środowisku lokalnym.

Dzieci dowiedziały się również jak mają się zachowywać wobec osób nieznajomych, przypomniały sobie telefony alarmowe oraz zasadę ich używania, tylko w sytuacjach zagrażających niebezpieczeństwu. Na zajęciach uczniowie angażowani byli do wyciągania wniosków, poprzez uzupełnianie przygotowanych map myśli opisując skutki nie właściwego zachowania.

Zajęcia przygotowane i przeprowadzane zostały przez p. K. Tarnawską- Rogoz, p. B. Skrzypska- Obławska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *