Zajęcia plastyczne w ODK ,,Puchatek” klasy Ia.

Home / Aktualności / Zajęcia plastyczne w ODK ,,Puchatek” klasy Ia.
Treść wiadomości
----

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania.

Dlatego to uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni , w dniu 04.11.2021r. wzięli udziału w zajęciach plastycznych pt. ,,Bajkowe miseczki” prowadzonych przez p. Anetę Rygliszyn w ODK ,,Puchatek”. Do tego rodzaju pracy dzieci wykorzystywały gotową masę papierową, plastikowe butelki, druciki i gotowe elementy dekoracyjne służące do ozdoby miseczek.

Zajęcia od początku wzbudziły duży entuzjazm wśród dzieci, które chętnie i z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne. Były to dla nich bardzo ciekawe zajęcia połączone z doskonałą zabawą twórczą, pobudzającą wyobraźnię, pomysłowość, skupienie, wytrwałość, wiarę we własne siły i jednocześnie rozwijające sprawność manualną. Ponadto dzieci poznały różne materiały do twórczości plastycznej, z którymi po raz pierwszy zetknęły się podczas zajęcia. Możliwość korzystania z ciekawych, nowatorskich materiałów podniosła atrakcyjność zajęć. Dzieci chętniej podejmowały plastyczne wyzwania. Były dumne z siebie i swoich prac. Udział w zajęciach dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń.

Mariola Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *