Zajęcia w świetlicy – Poznawanie zawodów

Home / Aktualności / Zajęcia w świetlicy – Poznawanie zawodów
Treść wiadomości
----

Dnia 04.02.2021 dzieci z II grupy świetlicowej (klasa 1B) gościły podczas swoich zajęć szkolnego doradcę zawodowego p. Kingę Kołodziejczyk. Spotkanie rozpoczęło się od powitania i przedstawienia, a także omówienia celu spotkania. Zajęcia miały na celu przybliżenie świata zawodów oraz tematyki zainteresowań.

Podczas zajęć uczniowie mówili o swoich zainteresowaniach i o tym, co lubią robić w czasie wolnym. W trakcie rozmowy odpowiadali również na następujące pytania:

  • Co to jest praca?
  • Zawód moich rodziców.
  • Kim chciała/bym zostać w przyszłości?

Podsumowaniem zajęć była gra „Zawodowe Kalambury”, w której dzieci prezentowały za pomocą techniki pantomimy zawód znajdujący się na obrazku. Miały również do wyboru opisy z nazwami poszczególnych zawodów.

Na zakończenie zajęć p. Kinga podziękowała uczniom za udział w zajęciach i wręczyła Dyplomy za aktywne poznawanie zawodów z Mapą Karier.

Atmosfera w czasie zajęć była niesamowita, a przeprowadzone zajęcia przyniosły wiele radości dzieciom.

Agnieszka Szczepek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *