Zaprzyjaźnij się!

Home / Aktualności / Zaprzyjaźnij się!
Treść wiadomości
----

W dniach 22-24.02.2021 dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą”.

Pani pedagog Katarzyna Gąska wraz z wychowawcami świetlicy – paniami A. Szczepek, A. Ogrodnik, M. Hetman – Rakoczy, J. Kozłowską, E. Pielech oraz M. Milczanowską przeprowadziły zajęcia na temat trudności, z jakimi borykają się osoby niewidome na co dzień w szkole i w czasie wolnym. Dzieci wysłuchały opowieści o Krzyśku – niewidomym, nowym uczniu, który pojawił się w szkole, i Janku – jego koledze z klasy, który z czasem został jego przyjacielem. Każdy uczeń dowiedział się, w jakich sytuacjach i w jaki sposób może pomóc niewidomemu koledze lub koleżance. Poznał także zasady zachowania się, gdy osoba niewidoma korzysta z pomocy psa przewodnika. Dzieci pięknie opisywały miejsca w szkole oraz sytuacje, w jakich uczeń niewidomy może potrzebować pomocy. Dzięki materiałom przekazanym przez Fundację „Świat według Ludwika Braille’a” uczniowie mieli też okazję zapoznać się i spróbować swoich sił w czytaniu brajlowskich liter.

Podsumowaniem zajęć były kolorowanki dla dzieci Fundacji TPSW, przedstawiające różne sytuacje z życia codziennego, w których możemy pomóc osobie niewidomej. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, dzieci chętnie się wypowiadały, a przekazane treści na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

pedagog szkolny
mgr Katarzyna Gąska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *