Ziemia pachnąca naftą.

Home / Aktualności / Ziemia pachnąca naftą.
Treść wiadomości
----

Co to jest kiwon, jak działa kierat, czym pachnie olej skalny- te i wiele innych tajemnic zostało odkrytych przed uczniami klasy 6a, którzy wraz z p. Moniką Sądelską i Katarzyną Gąską  uczestniczyli w lekcji muzealnej odbywającej się w Muzeum Budownictwa Ludowego. Szóstoklasiści bardzo chętnie biorą udział w zajęciach przybliżających historię i kulturę regionu. I tym razem z uwagą słuchali opowieści p. Marcina Krowiaka, wykonywali mnóstwo zdjęć i zadawali wiele pytań. Wspaniała pogoda sprzyjała wędrówce, a informacje przekazane przez przewodnika w scenerii zachęcającej edukowaniu się jak najbardziej okazały się ciekawe. Krótki pobyt w kanadyjce pozwolił odpocząć i dał schronienie przed mocnym słońcem . Bogata i niecodzienna ekspozycja dotycząca przemysłu naftowego była ostatnim punktem spotkania. Pamiątki zakupione w Skansenie z pewnością będą przypominać o miłych chwilach spędzonych poza szkolną ławką.

 

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *