Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Home / Aktualności / Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Treść wiadomości
----

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Państwu wiele radości z pracy, satysfakcji na niwie pedagogicznej, wdzięcznych uczniów, których sukcesy, te małe i te duże, będą motorem do dalszych efektywnych działań. Aby żar i zapał do niesienia kaganka oświaty sprawiał, że każdy dzień będzie dawał uczucie spełnienia, życiowej misji, a nie tylko obowiązku. Krzewienie oświaty to wyzwanie na miarę każdej epoki. Mistrz stając przed swymi uczniami niesie ze sobą cały bagaż wiedzy i doświadczenia.

Bycie nauczycielem to pewien rodzaj heroizmu w postawie, która ma być wzorem, bez względu na czasy. W tych nader trudnych okolicznościach w jakich przyszło nam dzisiaj żyć i pracować, życzymy Państwu przede wszystkim, abyście nie ustawali w realizacji najlepszych celów wychowawczych i dydaktycznych. Abyście mieli poczucie spełnienia swojej życiowej pasji, która z czasem przynosi najlepsze owoce.

Człowiek przez całe życie podejmuje nieustanny trud uczenia się, każdy dzień jest nieprzewidywalny, ale uczeń, który na swej drodze spotkał Mistrza, będzie gotowy na wyzwania jakie przyniesie życie, na to jakie będzie podejmował decyzje i w którą stronę skieruje swoje życiowe kroki, a nawet jakim może stać się człowiekiem. Ponadto, to my nauczyciele, kształtujemy również człowieka w wymiarze społecznym, powtórzę za Janem Zamoyskim „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”.

Wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom, administracji, obsłudze, tym, którzy budują codzienne dobro naszej szkolnej społeczności, my ze swojej strony, życzymy również zdrowia, siły i pomyślności, tak w życiu zawodowym, jak i osobistym.

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W SANOKU

                                                                           Beata Wójtowicz i Marek Wojtowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *