APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

Home / Programy profilaktyczno-zdrowotne / APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
Treść wiadomości
----

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany w naszej placówce w klasach czwartych..

Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Program jest adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat. Nauczyciele – realizatorzy prowadzą zajęcia omawiając następujące zagadnienia:

1. Apteczka skarbów – jak leczyć rany duszy?

2. Optymizm – myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!

3. Przyjaźń – okazuj miłość i przyjaźń!

4. Kreatywność – ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!

5. Wytrwałość – nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

6. Zdrowie fizyczne – dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!

7. Szczerość – nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!

8. Życzliwość – próbuj zrozumieć i wspierać innych!

9. Wdzięczność – okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!

10. Marzenia – wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!

Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.pozytywnaedukacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *