„Stawiam na zdrowie” – Ruch

Home / Programy profilaktyczno-zdrowotne / „Stawiam na zdrowie” – Ruch

Program realizowany w bieżącym roku szkolnym 2021/2022, w klasach 3. Jest to kontynuacja programu zaplanowanego na 3 lata, począwszy od klasy pierwszej. Treści zawarte w programie zostały podzielone na 3 bloki tematyczne:

• Higiena – w klasie pierwszej
  • Odżywianie – w klasie drugiej
  • Ruch – w klasie trzeciej.

Głównym założeniem programu jest dostarczenie dzieciom wiedzy na temat wpływu wymienionych wyżej trzech aspektów aktywności na rozwój fizyczny
i psychiczny dziecka. Natomiast ćwiczenia praktyczne w szkole oraz w domu pomogą ukształtować prawidłowe nawyki prozdrowotne.

Ruch to najważniejszy po odżywianiu czynnik, który determinuje nasze zdrowie. Bezsprzeczny jest jego wpływ na rozwój układów: mięśniowego, kostnego, krążenia, oddechowego, nerwowego oraz na prawidłową przemianę materii.

Gry i zabawy, w których dzieci będą uczestniczyć pozytywnie wpłyną nie tylko na zdrowie i sprawność fizyczną dziecka. Wpłyną również na jego psychikę i umysł.

Autorkami programu są Agata Nastała i Małgorzata Florek.