0FERTA SZKÓŁ ŚREDNICH

Home / Rekrutacja do szkół średnich / 0FERTA SZKÓŁ ŚREDNICH

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Pewnie zastanawiasz się jaką szkołę wybrać? Ósmoklasisto zobacz, jakie kierunki oferują sanockie szkoły

W roku szkolnym 2020/2021 sanockie szkoły ponadpodstawowe poszerzą ofertę nauczania o dwa nowe kierunki. W Zespole Szkół nr 3 w Sanoku młodzież będzie mogła kształcić się w zawodzie technik programista, natomiast Zespół Szkół nr 2 w Sanoku oferuje kierunek technik spawalnictwa.

Technika oferują nauczanie w zawodach:

technik ekonomista, logistyki, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, elektronik, automatyk, teleinformatyk, ochrony środowiska, pojazdów samochodowych, mechanik, elektryk, informatyk, fotografii i multimediów, fryzjer, mechatronik, technik turystyki, budownictwa, spawalnictwa, geodeta, robót wykończeniowych w budownictwie oraz informatyk.

Z kolei szkoły branżowe I stopnia kształcą w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych, murarz-tynkarz, fryzjer, wielozawodowa (sprzedawca, kucharz i cukiernik). Szkoły branżowe współpracują z pracodawcami.

W sanockich liceach(I oraz II LO) uczniowie mają do wyboru profil:

·       matematyczno-fizyczny,

·       biologiczno-chemiczny,

·       matematyczno-geograficzny,

·       psychologiczny z rozszerzoną biologią i językiem polskim,

·       humanistyczny z rozszerzonym językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie i historią,

·       humanistyczny z rozszerzonym językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie i językiem angielskim.

Kinga Kołodziejczyk