REJESTRACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Home / Rekrutacja do szkół średnich / REJESTRACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Już niebawem przed Wami trudny wybór co do dalszej edukacji i planowania przyszłości, aby spełnić własne oczekiwania i marzenia. Na początku tej drogi w kierunku dorosłości, czeka Was szkoła średnia na poziomie liceum i technikum. Niektórzy z Was zdecydują się na szkołę branżową stopnia I, która pozwoli Wam zdobyć dobry zawód.

W związku z koniecznością ograniczenia kontaktów bezpośrednich i zminimalizowaniem ryzyka zachorowań na Covid-19, rekrutacja do szkół średnich na rok 2020/2021 odbywa się drogą online.

KAŻDY ABSOLWENT SZKOŁY PODSTAWOWEJ DOKONUJE SAMODZIELNEJ REJESTRACJI W SYSTEMIE REKRUTACJA PCSS ORAZ WPROWADZA WSZYSTKIE WYMAGANE DOKUMENTY, NIEZBĘDNE PRZY WYBORZE SZKOŁY ŚREDNIEJ!

W celu prawidłowego i pomyślnego przeprowadzenia rejestracji, należy zapoznać się z poniższą instrukcją.

REJESTRACJA KROK PO KROKU:

Wejdź na stronę: https://www.nabor.pcss.pl lub https://www.nabor.pcss.pl/szkolaponadpodstawowa

Po wyborze miasta i szkoły wypełnij wniosek rejestracyjny. Wpisz wszystkie wymagane dane. W przypadku braku podania wszystkich obowiązkowych informacji, system nie przepuści Cię do następnego kroku. Zapisz wniosek, a następnie wygeneruj i pobierz plik.

Po rejestracji, otrzymasz login do swojego indywidualnego konta. Pamiętaj o zapisaniu loginu i hasła, ponieważ szkoła nie otrzymuje już danych ucznia z rejestracji.

W PRZYPADKU UTRATY LOGINU I HASŁA DO KONTA, NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ
Z ADMINISTRATOREM STRONY I PRZEPROWADZIĆ ODZYSKIWANIE DOSTĘPU!

Po utworzeniu konta, zaloguj się na nim i postępując zgodnie z informacjami podawanymi na stronie, w kolejnych krokach dokonaj pełnego zgłoszenia i wyboru szkół. Pamiętaj, że nie ma ograniczenia co do ilości wybranych placówek.

DOKONAJ REJESTRACJI W TERMINIE OD 15 DO 22 CZERWCA DO GODZ. 15.00!

[Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego w załączonym pliku! (załącznik nr 1)]

Cały proces rejestracji możesz dokonać online. Szczegóły jak załączyć poszczególne dokumenty (np. świadectwo ukończenia szkoły, wyniki z egzaminu ósmoklasisty) znajdziesz
w zamieszczonej w załączeniu prezentacji.

[Elektroniczne złożenie wniosku. (załącznik nr 2)]

Uczniowie, którzy będą mieli trudności z samodzielnym przeprowadzeniem procesu rejestracji, proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu wychowom, najpóźniej do 19.06.

POWODZENIA!