Zajęcia i zabawy dla dzieci on-line w czasie kwarantanny

Home / Nauczanie Zdalne / Zajęcia i zabawy dla dzieci on-line w czasie kwarantanny

Przymusowe pozostanie i praca z domu to duży problem dla wielu osób. Na szczęście w internecie szybko pojawiły się liczne propozycje zabaw, gier i zajęć dla najmłodszych online. Wszystkie są darmowe. Propozycje dla miłego spędzenia czasu, oderwania się choć na chwilę od nauki 🙂
Galeria sztuki Zachęta prowadzi warsztaty dla dzieci. „Podczas warsztatów on-line obejrzymy prace różnych artystów z kolekcji Zachęty, pomówimy o tym, czym jest sztuka i dlaczego ludzie ją tworzą. Dowiemy się także, w jaki sposób pozwala odkryć w naszej codzienności prawdziwe cuda, a co najważniejsze — sami zamienicie się w prawdziwych artystów i artystki i stworzycie prace wokół wybranego tematu.” – czytamy w opisie.

Zajęcia ZachętyOnline odbywają się codziennie o godzinie 10.00 przez Skype. Więcej informacji dostępnych na strone Zachęty na Facebooku.

Zabawa Wielka Sprawa [na żywo]
Martyna Widawska, która prowadzi stronę Zabawa Wielka Sprawa na Instagramie organizuje Dziecięcą Domówkę Online. Na stronie na Facebooku zamieszcza pomysły na gry i zabawy w formie zdjęć i filmów.

Muzyczne zajęcia z Muzakami [na żywo]
Monika Marianowska prowadzi muzyczne zajęcia na swojej grupie Muzaki. Zajęcia odbywają sie na razie codziennie o godzinie 11.00.

Rysowanie z Agatą Jakuszko [na żywo]
Rysowniczka Agata Jakuszko prowadzi codziennie o 9.00 rano lekcje rysowania dla dzieci na swoim kanale na YouTubie.

Polskie Radio dla dzieci
Polskie Radio udostępnia specjalną stronę z audycjami i sluchowiskami dla dzieci. Oprócz tego na stronie można znaleźć też pomysły na zabawy i zajęcia, konkursy i gry.

Spacer po Centrum Nauki Kopernik
Stroną wartą obserwowania jest fanpage Centrum Nauki Kopernik na Facebooku. Organizowane są tam wirtualne spacery po Centrum a także pojawiają się ciekawostki i eksperymenty.

Ciekawym pomysłem są również zabawy twórcze w które mogą zaangażować się nie tylko dzieci,ale także rodzice. Kilka wartych uwagi propozycji znajduje się w linku poniżej:

Jednocześnie informujemy,że na Facebooku SP 4 działa grupa świetlicowa do której zapraszamy dzieci i rodziców po więcej inspiracji.

Zespół Wychowawców Świetlicy