Świetlicowe kolędowanie

Home / Aktualności / Świetlicowe kolędowanie
Treść wiadomości
----

17 grudnia opustoszałe i ciche ze względu na zdalne nauczanie korytarze naszej szkoły rozbrzmiały radosnym śpiewem kolęd i wypełniły się postaciami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. To kolędnicy, którzy zgodnie ze świetlicowym zwyczajem, odwiedzali poszczególne segmenty szkoły i klasy, w których pracowali uczący zdalnie nauczyciele. Kolędnicy składali życzenia świąteczne i noworoczne, recytując i śpiewając kolędy.W tym roku ze względu na epidemię, nasza świetlicowa kolęda była nieco inna niż zwykle – kolędnicy i uczniowie widzieli się za pośrednictwem komputerowych ekranów. Jedynie  dzieci z oddziału przedszkolnego przyjęły kolędników tradycyjnie, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kolędnicy zostali także ciepło przyjęci przez panią Dyrektor, pana Dyrektora, panią Kierowniczkę świetlicy, panie kucharki i innych pracowników szkoły.
Zgodnie ze staropolskim zwyczajem kolędnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, między innymi pięknymi Aniołkami od klasy „0”.

Najważniejsze przesłanie kolędniczej wędrówki wyraziły piękne życzenia:
„Niech słońce wiary, nadziei i miłości znowu nam zaświeci
 Tego z głębi serca życzą – kolędnicy – dzieci.”

Przedstawienie kolędnicze przygotowały wychowawczynie świetlicy: p. Kazimiera Tarnawska-Rogoz, p. Aneta Ogrodnik i p. Ewelina Pielech. Udział w nim wzięły dzieci z klas I-III.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *