Kolorowy świat komiksu

Home / Aktualności / Kolorowy świat komiksu
Treść wiadomości
----

W związku z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych Świetlica Szkolna zachęca dzieci do czytania nie tylko książek, ale również komiksów. Komiksy, czyli sekwencyjne historyjki obrazkowe, często z dodanym tekstem swego czasu były w Polsce bardzo popularne. Wystarczy wspomnieć legendarne już komiksy „Tytusa, Romka i A’Tomka”, „Gapiszona” czy „Kajko i Kokosza”.

Komiksy można czytać,ale także można je samodzielnie tworzyć. Dlatego zachęcamy świetliczaki by w wolnej chwili narysowały komiks na podstawie ulubionej książki lub kreskówki. Instrukcja tworzenia komiksu znajduje się w linku poniżej

Dla ułatwienia można także wydrukować gotowy szablon i tak zacząć przygodę z rysowaniem komiksu. Link z szablonem poniżej:

Bohater, temat przewodni, kilka rysunków i słów – czyli o tym jak stworzyć prosty komiks.

A chętnym polecamy kreskówkę zrealizowaną na podstawie komiksu „Gapiszon”.

Życzymy miłej zabawy!

Zespół Wychowawców Świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *