Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Home / Aktualności / Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Treść wiadomości
----

2 grudnia uczniowie klasy 5d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku. Zajęcia przeprowadziła p. Elżbieta Ciupak- Kierownik Sfery dla Dzieci i Młodzieży. Pani bibliotekarka oczekiwała na nas już przy szatni i po przywitaniu się z nami, przedstawiła nam plan spotkania.

Najpierw udaliśmy się do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie obejrzeliśmy bogaty księgozbiór. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposó można korzystać z zasobów bibliotecznych. Spacerowaliśmy pomiędzy regałami, gdzie mogliśmy popatrzeć, w jaki sposób układa się książki. Tutaj można też posiedzieć na kanapie i poczytać nowości czy też wziąć udział w spotkaniu autorskim. Następnie odwiedziliśmy czytelnię, gdzie zapoznaliśmy się z regulaminem i zasadami funkcjonowania tego oddziału. Obejrzeliśmy tutaj reprinty i najstarsze książki dostępne tylko w tej części biblioteki. Ostatnim i dla nas najważniejszym punktem była wypożyczalnia dla dzieci. Pani Kierownik szczegółowo opowiedziała nam o pracy w bibliotece. Zaprezentowała, w jaki sposób można odszukać książkę w rejestrze elektronicznym. Zachęciła nas również, abyśmy zapisali się do biblioteki i rozdała nam karty. Na zakończenie jeszcze raz przypomniała, że warto czytać książki. A biblioteka jest tak przyjaznym miejscem, że można nawet przyjść i odrabiać zadanie domowe.

Klasą opiekowały się panie: M. Sądelska i J. Slapak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *