Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Home / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych
i Języka Migowego. W związku z tym wydarzeniem naszą szkołę odwiedziła p. Monika Kijowska-  surdopedagog, neurologopeda i tłumacz języka migowego.

Przygotowana przez naszego gościa prelekcja pt. „Poznajemy Świat Osób Głuchych” przybliżyła dzieciom i młodzieży świat osób Głuchych oraz uwrażliwiła na ich potrzeby. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda Świat Ciszy, uzyskali informacje czym są aparaty słuchowe i implanty ślimakowe, poznali sposoby i zasady komunikowania się z Osobami Głuchymi. Szczególną radość sprawiła dzieciom możliwość nauki podstawowych zwrotów w języku migowym.

Obchodami Międzynarodowego Dnia głuchych rozpoczęliśmy realizację działań w ramach ogólnopolskiego projektu „ Każdy inny- wszyscy równi”.

Bardzo dziękujemy p. Monice za niezwykle interesujące spotkanie.

Zespół nauczycieli wspomagających i rewalidacji