STAWIAM NA ZDROWIE – ODŻYWIANIE

Home / Aktualności / STAWIAM NA ZDROWIE – ODŻYWIANIE
Treść wiadomości
----

15.02.2021 r. zakończono w klasie 2B realizację programu profilaktyczno-zdrowotnego STAWIAM NA ZDROWIE – ODŻYWIANIE. Jest on częścią projektu pt. STAWIAM NA ZDROWIE.

W oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dzieci zapoznały się z pojęciem zbilansowanej diety i jej znaczeniem w życiu dziecka w młodszym wieku szkolnym. Podczas zajęć podkreślano też ważną rolę ruchu, stanowiącego podstawę piramidy.

Uczniowie poznali też rolę głównych składników odżywczych, takich jak: witaminy i minerały, białko, węglowodany i tłuszcze dla prawidłowego rozwoju i zdrowia młodego organizmu.

Podczas zajęć podsumowujących dzieci samodzielnie wykonały modele Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz wypełniły krótki tekst z lukami w oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności. Analiza prac pozwala stwierdzić, iż większość dzieci biorących udział w projekcie bardzo dobrze  wykorzystała czas poświęcony na zdobycie wiedzy potrzebnej do zadbania o własne zdrowie. Ważne jest, aby również dorośli wsparli swoje pociechy w tym ważnym przedsięwzięciu.

Autorkami programu są nauczycielki  Małgorzata Florek i Agata Nastała. Obecnie rozpoczęto realizację programu w klasie 2A.

Agata Nastała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *