Światowy Dzień Zespołu Downa

Home / Aktualności / Światowy Dzień Zespołu Downa
Treść wiadomości
----

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto przypadające na dzień 21 marca. Ustanowione zostało w 2005r.z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Ten specjalny dzień ma na celu podniesienie świadomości społecznej, na temat życia i potrzeb osób z tą wadą genetyczną. Podczas przeprowadzonych zajęć (19.03.2021r.) uczniowie świetlicy szkolnej dowiedzieli się o przyczynach występowania i objawach Zespołu Downa, oraz rozmawiali na temat niepełnosprawności, odmienności i akceptacji. Uczniowie w tym dniu założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności i tolerancji, a także jako sygnał zaoferowania przyjaźni i pomocy osobom z Zespołem Downa. Dzieci wykonały również tematyczne prace plastyczne, które przyozdobiły sale świetlicowe.

Nauczyciele wspomagający i świetlicowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *