#SzkołaPamięta

Home / Aktualności / #SzkołaPamięta
Treść wiadomości
----
Kontynuując nasze działania w ramach akcji #SzkołaPamięta 2022, wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej. Inicjatywa ta nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest natomiast zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Dlatego też udaliśmy się na cmentarz centralny w naszym mieście. Wysłuchaliśmy krótkiej  prelekcji na temat historii powstań narodowych, a następnie zapaliliśmy znicze na grobie rodziny Peszkowskich- tutaj przypominamy, że nasz Patron ks. Peszkowski spoczywa w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z racji, że niektórzy z nas przygotowywali się do konkursu, potrafili odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych przez panie prowadzące zajęcia.
Nie zapomnieliśmy również o grobach, o które nikt już nie zabiega czy stanowią mogiły zbiorowe.
Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych, ale nie zapomnijmy, że o bohaterach należy pamiętać każdego dnia i czcić ich dobre imię.
Monika Sądelska
Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *